הדרך הידידותית לפתרון סכסוכים - הגישור

להלן כתבה שפורסמה בחודש ינואר 2011 במדור חוק ומשפט במגזין לאוכלוסייה המבוגרת ברמת השרון, דורות.

המאמר עוסק במבט כללי ורחב על הליך הגישור, יתרונותיו וחסרונתיו.

 

לקריאת המאמר

מכתבי הוקרה

עו"ד ברטלר היקר, חג פסח כשר ושמח, לך ולכל המשפחה, הרבה אושר, שלווה ובריאות, ותודה על הטיפול המקצועי והמסור שלך ושל משרדך בנו. שתזכו להמשך הצלחה והרבה לקוחות חדשים אותם תייצגו במקצועיות והמסירות האופייניים לכם!!!

פרסומים וחדשות

איך להתייחס לרב בישראל?

 "אנחנו נראה להם איך צריך לדבר לרב במדינת ישראל"

הצלחה משפטית של עו"ד שמואל ברטלר וקבלת אישור להקמת בית חב"ד ברעננה

                      

לפני ימים אחדים התקבלה הודעה על מתן אישור להקמת בית חב"ד ברעננה. על פי התכנית בית חב"ד שיוקם יכלול בית כנסת. בית חב"ד יקרא על שם ר' שמואל שדמי, ז"ל. ר' שמואל שדמי ז"ל נפטר בדמי ימיו והיה ידוע בטוב ליבו. ר' שמואל שדמי, ז"ל הוא בנו של הרב אליהו שדמי, רב חב"ד ברעננה מזה כ-25 שנה שהיה ידידו של עו"ד יעקב ברטלר, ז"ל.  

לכאורה, הקמת בית חב"ד במקום מאושר כדין ולאחר שהתקבלו כל ההתרים כנדרש הייתה צריכה להתאשר על די הרשויות ללא קושי אך ברעננה החליטו מאות תושבים להפגין, ולצאת למאבק משפטי נגד הקמת בית חב"ד ברעננה. עיריית רעננה הצטרפה תחילה לדיירים וחזרה בה ממתן ההיתר להקמת בית חב"ד. וכך הציידו המתנגדים בעורכי דין והחלו לפעול בניסיון למנוע את הקמת בית חב"ד רעננה.

חב"ד רעננה בראשות כב' הרב אליהו שדמי, החלה במאבק משפטי לצורך הגנה על זכיותיה. בתחילה הוביל את הייצוג המשפטי של חב"ד רעננה עו"ד יעקב ברטלר, ז"ל ובהמשך עו"ד שמואל ברטלר. המאבק המשפטי המוצדק נגד המון קולני וצעקני נשא פרי והצליח. בין השאר: הוגשה עתירה מנהלית לכב' בית המשפט המחוזי בתל- אביב. נפסק על ידי כב' בית המשפט כי: יש להתיר את הקמת בית חב"ד ברעננה. המתנגדים הגישו ערעורים לכב' בית משפט העליון ואף בקשו עיכוב ביצוע להחלטת כב' בית המשפט המחוזי. לאחר הליכים מורכבים בבית משפט העליון הנכבד נפסק כי: יש למחוק את הערעורים של המתנגדים ופסק הדין המאשר את הקמת בית חב"ד ברעננה נשאר על תילו. במסגרת ההליכים להקמת בית חב"ד רעננה נעשתה פנייתה לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה. הועדה אשרה כי אין מניעה להקמת בית חב"ד ברעננה. גם שר הפנים ,אליו פנו כל הצדדים, קבל את עמדתנו ואישר את הקמת בית חב"ד ברעננה.

 

המאבק להקמת בית חב"ד הצליח לאחר כ-23 שנות מאבק משפטי מתוחכם, נועז ועיקש שנהלנו.

לסיום ובנימה אישית אציין: עניין הקמת בית חב"ד ברעננה היה קרוב לליבי משום שכך אני נוהג בכל עניין בו אני מטפל. מקרה זה נגע לליבי גם מאחר והמשכתי את טיפולו של אבי, עו"ד יעקב ברטלר, ז"ל בעניין הקמת בית חב"ד ברעננה. עניין הקמת בית חב"ד ברעננה היה קרוב מאוד לליבו של עו"ד יעקב ברטלר, ז"ל. באחד הדיונים בבית המשפט המחוזי הנכבד, כאשר עו"ד ברטלר יעקב, ז"ל, הבחין בכך שחלק מהמתנגדים מדברים בהתנשאות ובזלזול לרב אליהו שדמי פנה עו"ד יעקב ברטלר ז"ל לרב אליהו שדמי ואמר: "אנחנו נראה להם איך צריך לדבר לרב במדינת ישראל".

 אני שמח שזיכיתי להגיע למעמד זה ולהגשים את אמרתו של אבי.

office view05